Потому что оно учит думать о последствиях, делать все осторожно и думать не только о себе, но и о других.
Язык,это часть нас. С помощью языка мы можем общаться с близкими и друзьями. Можем словами выразить свое настроение и эмоции. Язык облегчает нам жизнь. Каждый человек изучает свой язык. Кто то английский,кто то русский,кто то украинский и т.д.
6 клас <span>Тема . І.А. Крилов. «Вовк та ягня». Алегоричний та повчальний зміст байки, осуд свавілля та насильства.</span><span>Мета: продемонструвати багатство художнього світу байок І. А. Крилова; вчити працювати з перекладом та оригіналом художнього тексту; розвивати навички близького до тексту переказу та виразного читання художнього тексту, читання в дійових особах, роботи з цитатами; розвивати творчі (зокрема, акторські) навички учнів, навички порівняння використання того самого сюжету в різних авторів (Крилов, Езоп); виховувати в учнів повагу до народної мудрості, втіленої в байках.</span><span>Обладнання: виставка різних видань байок І. А. Крилова, портрет письменника, ілюстрації до його байок, аудіо запис байок Крилова.</span><span>Тип уроку: комбінований</span>Хід урокуI. Мотивація навчальної діяльності.<span>Вступне слово учителя. Протягом уже кількох уроків ви маєте змогу зануритися у світ байки та долучитися до зразків дотепної поезії, витонченості та моральних цінностей людства завдяки творчості Езопа, Лафонтена, І. А. Крилова. Ознайомлення з творами видатних митців розкриває і нові грані ваших таланті в. Сьогодні ви матимете можливість продемонструвати деякі з них.</span>Перевірка домашнього завдання.1. «Крісло автора»До дошки виходить один учень «автор», інші учні задають йому підготовлені вдома запитання щодо біографії І.Крилова.2. Літературний диктант1) короткий, переважно віршований, алегоричний повчальний твір (байка)2) спосіб художнього зображення одного явища чи істоти через інше (Алегорія)3) основоположник байки (Езоп)4) батьківщина Езопа (Давня Греція)5) французький послідовник Езопа (Лафонтен)6) З яких частин складається байка? (оповідь та мораль)7) висновок - повчання у байці (мораль)8) У кого лисиця вкрала м’ясо? (у крука)9) В чому полягає мораль байки Езопа «Мурашки і цикада? (працювати треба)10) Назвіть байки Крилова.Взаємоперевірка.Презентація теми, мети уроку.Робота над темою уроку. Слухання аудіозапису байки І.Крилова «Вовк і ягня» мовою оригіналу.<span>Завдання: звернути увагу на дійових осіб байки, як передаються характери героїв.</span>Хто є дійовими особами байки?Як передаються характери героїв?Словникова робота.закон – звичай, традиціятьма – багато;надобно – треба;рыскать – бігати в пошуках чогось;на добычу – на здобич;светлейший – в царській Росії поважне ставлення до князя;донесть – донести, сказати, заявити;в запрошлом лете – два роки тому;разведаться – помститися;досуг – вільний час, здесь употреблено в значении “недосуг” – ніколи, немає часугневаться – сердиться, возмущаться;дерзкий – 1) смелый, отважный, 2) оскорбительный, непочтительный.Далебі – справді;Пресвітлий – у царській Росії почесне звертання;Світлість – титул князя;Гоноровитий – пихатий, честолюбний;Завсіди – завжди.Повторне читання байки учнями (про себе)Робота над змістом байки.Назвіть дійових осіб байки.В яку пору відбуваються події? Підтвердьте текстом.Де зустрілись Вовк і Ягня?Як автор коментує цю зустріч? (надобно ж беде случиться) Чому?Чому вовк накинувся на ягня?Ким є ягня для вовка? (пожива);Чому вовк одразу не з’їв ягня? А почав до нього чіплятися? (Щоб виправдати себе, зробити ягня винним);Які обвинувачення він висуває Ягняті?Чи вдалося вовкові досягти своєї мети? Чому?За що вовк з’їв ягня?Яка справжня причина? (ты виноват уж тем, что хочеться мне кушать);В чому полягає мораль байки? (У сильного всегда бессильный виноват);Зверніть увагу на будову байки, В якій частині знаходиться мораль?Зверніть увагу на репліки обох персонажів. Як вони їх характеризують?Якою інтонацією слід читати слова вовка? Ягняти?
Считается, что животные произошли от жгутиковых одноклеточных, а их ближайшие известные живые родственники — хоанофлагеллаты, воротничковые жгутиконосцы, морфологически сходные с хоаноцитаминекоторых губок. Молекулярные исследования определили место животных в надгруппе Opisthokonta, куда также включают хоанофлагеллат, грибы и небольшое количество паразитических протист. НазваниеOpisthokonta обозначает заднее расположение жгутика в подвижной клетке, как у большинства сперматозоидов животных, в то время как другиеэукариоты, как правило, имеют передний жгутик.
Первые ископаемые остатки животных относятся к концу докембрия (около 610 миллионов лет назад) и известны как эдиакарская или вендская фауна. Их, однако, сложно соотнести с более поздними ископаемыми. Они могут быть предками современных ветвей животных, независимыми группами или не животными вовсе. Большинство известных типов животных более или менее одновременно появились в кембрийском периоде, около 542 миллионов лет назад. Это событие — кембрийский взрыв — было вызвано либо быстрой дивергенцией групп, либо таким изменением условий, которое сделало возможным окаменение. Однако некоторые палеонтологи и геологи предполагают, что животные появились значительно раньше, чем считалось ранее, возможно, даже 1 миллиард лет назад — в начале тония. На это указывает сокращение разнообразия строматолитов примерно в это время. Кроме того, из тонийских отложений известны отпечатки и норы, которые свидетельствуют о наличии крупных (около 5 мм в ширину) трёхслойных червей, сложных, как земляные черви[3]. Однако такую интерпретацию этих следов поставило под сомнение открытие того, что очень похожие следы на дне оставляют сегодня гигантские одноклеточные протисты Gromia sphaerica[4][5].
Радость наша есть,
Радость наша будет,
Радость рядом есть
Каждый день и час
Скоро лето будет
Значит радость тоже
Через пять часов,
Может через два?
Лето будет скоро
Значит радость тоже