Ответ:
Вільний час – простір для розвитку здібностей.
Мета: розповісти учням про змістовне і цікаве проведення вільного часу, спрямувати їх діяльність на корисну і цікаву реалізацію людських захоплень.
Форма проведення: година спілкування
Хід заняття
Вступне слово вчителя. Дозвілля – час, вільний від роботи, занять, будь-якого діла. Так пояснює це поняття «короткий тлумачний словник української мови». Отже, роботу, заняття, справи – геть з вільного часу дозвілля. Чим же тоді заповнювати останнє? Грою? Нічогонеробленням? Чи не занадто звужене змістом це тлумачення?
Нині вчені нараховують близько 500 різних форм і видів дозвілля. Тут і участь у художній самодіяльності, в роботі клубів і гуртків за інтересами, заняття спортом, праця в саду і городі, конструювання, рукоділля, відвідання театрів, кіноконцертних залів, бібліотек, парків, музеїв, подорожі, походи, рибальство і багато-багато інших форм і видів.
Дозвілля – це дійсно вільний час, змістом якого є раціоналізація людських захоплень, тобто певна діяльність людини. Бездіяльне дозвілля – не дозвілля, а відпочинок, під яким розуміють стан спокою або вид діяльності, що забезпечує заняття втоми і відтворення працездатності організму.
Давайте спочатку розберемося, скільки взагалі у звичайного учня вільного часу. У добі, як відомо, 24 години, з них на сон йде приблизно 8 годин, на школу (включаючи дорогу туди й назад, перерви й уроки), грубо кажучи, теж 8 годин, на виконання домашніх завдань – середньостатистичні 4 години. Залишається 4 години, які кожен проводить по-своєму. Як саме – зараз з’ясуємо.
Объяснение: