Доброта і щирість головного героя
Мета: вчити характеризувати образ головного героя. Чарлі; висловлювати власне судження щодо вчинків хлопчика; розрізняти поняття “персонаж” і “герой” виховувати повагу до старших.
Обладнання
Хід уроку
І<span>. </span>Оголошення теми і мети уроку
ІІ<span>. </span>Актуалізація опорних знань
<span>
Відгадай кого або що описує Роальд Дал
</span>
- “Хатинка аж ніяк не була розрахована на стількох людей і жилося їм там страшенно незручно. Мала вона всього дві кімнати. Узимку по підлозі цілісіньку ніч віяли крижані протяги..” (будинок де живе Чарлі)
- “Світ ще не бачив такого дивовижного фантастичного неймовірного виробника шоколаду. Він просто Чарівник. Він робить з шоколадом усе-усе що забажає...” (Віллі Вонка)
- “Йому дуже пощастило його захочуть взяти до себе усі баскетбольні команди світу” (Майкл Тіві)
- “ Її лице руки ноги шия — власне кажучи все тіло вся шкіра а заодно й копиця кучерявого волосся стали сліпучо-фіолетово-чорні — як чорничний сік! (Віолетта Борегуц)
- “Річкові береги поросли мальовничими деревами й кущами — плакучими вербами вільхами та високими купами рододендронів з рожевими червоними й бузковими квітами” (шоколадний цех)
<span>
Робота над теорією літератури
</span>
а) запис у словничок
Персонаж (лат. Persona — особа; франц. Personage — маска актора) — літературний герой зображений письменниками у художньому творі; загальна назва дійової особи кожного літературного жанру; або втілення загального в конкретному.
б) кого можна назвати героєм твору “Чарлі і шоколадна фабрика”?
Герой — це персонаж із яскравими індивідуальними рисами рушій сюжету. Центр твору.
ІІІ<span>. </span>Вивчення нового матеріалу
Вступне слово<span> “ Сьогодні ми поговоримо з вами про головного героя твору Роальда Дала Чарлі Бакета</span>
Бесіда:
- коли ми знайомимося з Чарлі (р.1)
- знайдіть та зачитайте опис хлопчика? В якій родині він живе?
- яким було життя Чарлі в сім'ї? Зачитайте.
- чи у серці маленького хлопчика поселилася заздрість до інших дітей яким жилося краще ніж йому? Як ви думаєте - чому? Свою відповідь вмотивуйте.
- понад усе на світі Чарлі любив шоколад. В яких саме випадках ми це бачимо? (р.7)
- чи нарікав хлопчик на те що після звільнення батька з роботи він голодував? Про які риси характеру це говорить?
- що можна сказати про дитину яка ніколи не жаліється на обставини а вірить у краще
<span>
Перечитайте самостійно розділ 10 де говориться про те як Чарлі знайшов доллар
</span>
виділіть у тексті дієслова які передають душевний стан хлопчика в цей момент.
Про що він думав у ці хвилини?
<span>
Стратегія “Займи позицію” (“так” “ні”)
</span>
Запитання:<span> Чарлі знаходить банкноту і купляє собі шоколад за 10 центів. Як ви вважаєте чи мав він моральне право в той час, коли родина голодувала купити шоколадку? Відповідь аргументуйте.</span>
<span>
Робота з текстом твору
</span>
- як сприйняла родина звістку про золотий квиток?
- з ким іде хлопчик на фабрику? Чому саме з дідусем Джо?
- яке враження справив на Чарлі містер Віллі Вонка?
- як поводився хлопчик на фабриці?
Пригадайте та перекажіть текст про це ланцюжком
- Чарлі Бакет стає спадкоємцем Вонка? Що такого побачив шоколадник в цій дитині що вирішив йому довірити свою справу?
<span>
Літературний асоціативний диктант
</span>
Запишіть у схему лише ті слова які характеризують Чарлі Бакета
<span>
Шоколад Чарлі
Під час перевірки завдання схему дублюємо на дошці все що не написано в зошиті можна дописати.
Добрий; фіолетовий як чорниця; щирий; любить рідних; терплячий; мрійливий; неввічливий; нечема; співчутливий; справедливий; допитливий.
<span>
Стратегія “Анкета головного героя”<span> (</span>самостійна робота)
</span>
Імя: Чарлі Бакет
Вік
Де проживає: дерев’яна хатинка на краю великого міста
Сім’я: мама тато дідусі Джо та Джорджі; бабусі Джозефіна та Джорджиа
Де навчається: у школі
Чи має друзів:
Риси характеру
Вподобання: любить слухати розповіді дідуся Джо; шоколад
Ставлення до інших персонажів
Завдання<span>: </span>заповнити анкету використовуючи текст
<span>
Стратегія “віднови правильну послідовність”
</span>
(розстав картки відповідно до подій описаних в тексті)
(учні отримують завдання на окремих картках і виконують його в парі)
Після виконання завдання згадуємо як себе поводив Чарлі в тій чи іншій ситуації)
Картка №1 Містер Вонка та індійський принц
Картка №2 День народження Чарлі
Картка №3 Таємні працівники
Картка №4 Майка Тіві передають по елебаченні
Картка №5 Умпа-Лумпи
Картка №6 Чао Віолетто
Картка №7 Містер Віллі Вонка
Картка №8 Августус Глуп вилітає в трубу
Картка №9 Шоколадна фабрика
Картка №10 Верука в горіховому цеху
<span>
Що спільного між Чарлі та містером Віллі Вонка?
</span><span>
Систематизацыя та узагальнення
</span>
1. Хто з героїв твору вас зацікавив? Чим саме?
2. Продовж речення: “Мрія дає людині можливість.
3. Чому твір називається “Чарлі і Шоколадна фабрика”?. Запропонуйте свій варіант назви.
4. Художня галерея твору. Перегляд та обговорення дитячих ілюстрацій до повісті-казки
</span>
Мета: вчити характеризувати образ головного героя. Чарлі; висловлювати власне судження щодо вчинків хлопчика; розрізняти поняття “персонаж” і “герой” виховувати повагу до старших.
Обладнання
Хід уроку
І<span>. </span>Оголошення теми і мети уроку
ІІ<span>. </span>Актуалізація опорних знань
<span>
Відгадай кого або що описує Роальд Дал
</span>
- “Хатинка аж ніяк не була розрахована на стількох людей і жилося їм там страшенно незручно. Мала вона всього дві кімнати. Узимку по підлозі цілісіньку ніч віяли крижані протяги..” (будинок де живе Чарлі)
- “Світ ще не бачив такого дивовижного фантастичного неймовірного виробника шоколаду. Він просто Чарівник. Він робить з шоколадом усе-усе що забажає...” (Віллі Вонка)
- “Йому дуже пощастило його захочуть взяти до себе усі баскетбольні команди світу” (Майкл Тіві)
- “ Її лице руки ноги шия — власне кажучи все тіло вся шкіра а заодно й копиця кучерявого волосся стали сліпучо-фіолетово-чорні — як чорничний сік! (Віолетта Борегуц)
- “Річкові береги поросли мальовничими деревами й кущами — плакучими вербами вільхами та високими купами рододендронів з рожевими червоними й бузковими квітами” (шоколадний цех)
<span>
Робота над теорією літератури
</span>
а) запис у словничок
Персонаж (лат. Persona — особа; франц. Personage — маска актора) — літературний герой зображений письменниками у художньому творі; загальна назва дійової особи кожного літературного жанру; або втілення загального в конкретному.
б) кого можна назвати героєм твору “Чарлі і шоколадна фабрика”?
Герой — це персонаж із яскравими індивідуальними рисами рушій сюжету. Центр твору.
ІІІ<span>. </span>Вивчення нового матеріалу
Вступне слово<span> “ Сьогодні ми поговоримо з вами про головного героя твору Роальда Дала Чарлі Бакета</span>
Бесіда:
- коли ми знайомимося з Чарлі (р.1)
- знайдіть та зачитайте опис хлопчика? В якій родині він живе?
- яким було життя Чарлі в сім'ї? Зачитайте.
- чи у серці маленького хлопчика поселилася заздрість до інших дітей яким жилося краще ніж йому? Як ви думаєте - чому? Свою відповідь вмотивуйте.
- понад усе на світі Чарлі любив шоколад. В яких саме випадках ми це бачимо? (р.7)
- чи нарікав хлопчик на те що після звільнення батька з роботи він голодував? Про які риси характеру це говорить?
- що можна сказати про дитину яка ніколи не жаліється на обставини а вірить у краще
<span>
Перечитайте самостійно розділ 10 де говориться про те як Чарлі знайшов доллар
</span>
виділіть у тексті дієслова які передають душевний стан хлопчика в цей момент.
Про що він думав у ці хвилини?
<span>
Стратегія “Займи позицію” (“так” “ні”)
</span>
Запитання:<span> Чарлі знаходить банкноту і купляє собі шоколад за 10 центів. Як ви вважаєте чи мав він моральне право в той час, коли родина голодувала купити шоколадку? Відповідь аргументуйте.</span>
<span>
Робота з текстом твору
</span>
- як сприйняла родина звістку про золотий квиток?
- з ким іде хлопчик на фабрику? Чому саме з дідусем Джо?
- яке враження справив на Чарлі містер Віллі Вонка?
- як поводився хлопчик на фабриці?
Пригадайте та перекажіть текст про це ланцюжком
- Чарлі Бакет стає спадкоємцем Вонка? Що такого побачив шоколадник в цій дитині що вирішив йому довірити свою справу?
<span>
Літературний асоціативний диктант
</span>
Запишіть у схему лише ті слова які характеризують Чарлі Бакета
<span>
Шоколад Чарлі
Під час перевірки завдання схему дублюємо на дошці все що не написано в зошиті можна дописати.
Добрий; фіолетовий як чорниця; щирий; любить рідних; терплячий; мрійливий; неввічливий; нечема; співчутливий; справедливий; допитливий.
<span>
Стратегія “Анкета головного героя”<span> (</span>самостійна робота)
</span>
Імя: Чарлі Бакет
Вік
Де проживає: дерев’яна хатинка на краю великого міста
Сім’я: мама тато дідусі Джо та Джорджі; бабусі Джозефіна та Джорджиа
Де навчається: у школі
Чи має друзів:
Риси характеру
Вподобання: любить слухати розповіді дідуся Джо; шоколад
Ставлення до інших персонажів
Завдання<span>: </span>заповнити анкету використовуючи текст
<span>
Стратегія “віднови правильну послідовність”
</span>
(розстав картки відповідно до подій описаних в тексті)
(учні отримують завдання на окремих картках і виконують його в парі)
Після виконання завдання згадуємо як себе поводив Чарлі в тій чи іншій ситуації)
Картка №1 Містер Вонка та індійський принц
Картка №2 День народження Чарлі
Картка №3 Таємні працівники
Картка №4 Майка Тіві передають по елебаченні
Картка №5 Умпа-Лумпи
Картка №6 Чао Віолетто
Картка №7 Містер Віллі Вонка
Картка №8 Августус Глуп вилітає в трубу
Картка №9 Шоколадна фабрика
Картка №10 Верука в горіховому цеху
<span>
Що спільного між Чарлі та містером Віллі Вонка?
</span><span>
Систематизацыя та узагальнення
</span>
1. Хто з героїв твору вас зацікавив? Чим саме?
2. Продовж речення: “Мрія дає людині можливість.
3. Чому твір називається “Чарлі і Шоколадна фабрика”?. Запропонуйте свій варіант назви.
4. Художня галерея твору. Перегляд та обговорення дитячих ілюстрацій до повісті-казки
</span>
0
0