Напиши будя ласка хто автор? І я тобі зроблю завдання.
<span>Пропустить рекламу через 8 сек.Тема: Ознайомлення з прислівником як частиною мови. (Вправи 156-161.)Мета: Ознайомити з основними ознаками прислівника як частини мови. Вчити впізнавати прислівники в усному і писемному мовленні, влучно добирати відповідно до мовленнєвої ситуації.Обладнання: Таблиця словникових слів «Словничок», таблиця «Почуття», орфографічні словники, аркуші паперу з альбома.ХІД УРОКУI. Організація класу до уроку.II. Мотивація навчальної діяльності.1. Фронтальне опитування.— З чого складається наше мовлення?— З чого складаються речення?— На скільки частин мови поділено всі слова української мови?— Назвіть вивчені частини мови. Наведіть приклади. Доведіть правильність свого прикладу.2. Проблемна ситуація (з використанням таблиці словникових слів).— Діти, до яких частин мови належать слова із таблиці «Словничок», яку ми ведемо вже від 1-го вересня? (Іменники, прикметники, дієслова, інші слова.)— Що це за інші слова? Прочитайте їх, поставте до них запитання. (Щодня, щоденно, щогодини, восени, попереду, щотижня, всередині, посередині, влітку, улітку, взимку, узимку, спочатку.)— Чи схожі ці запитання до запитання іменника, прикметника чи дієслова?— Спробуйте одне із цих слів змінити.Висновок. Слова, які не змінюються ні за відмінками, ні за особами, ні за числами — це окрема незмінна частина мови.— Якщо хочете дізнатися назву цієї частини мови, розгадайте шараду.3. Шарада.Назва цієї частини мови має той самий корінь, що й іменник слово, префікс — в слова прийменник, а суфікс — що в словах іменник, прийменник, займенник.прислівникДуже то цікаве слово — супроводить дієслово. Це прислівник.Так і зветься — про кожну дію обізветься. Достеменно все він знає і оцінку власну має: той працює гарно, добре, швидко, вправно, своєчасно, а той — погано і недобре, і повільно, і невчасно. Задаєш йому питання: де ? коли ? наскільки ? як ? чому? навіщо і для чого? — Відповість тобі він так: пізно, вранці, тут, ніяк, вгору, вниз і спросоння, туди, сюди, попідвіконню... На все відповідь він має, про всі дії добре знає, своїх думок не міняє.III. Робота над вивченням нового матеріалу.1. Робота в групах. (За вправою 156.)— Розгадайте кросворд.— На яке питання відповідають наведені прислівники? (Як?)2. Списування із завданням. (За вправою 157.)а) Читання вірша Лариси Лужецької, словникова робота.б) Виписування словосполучень за зразком.Висновок. Прислівники називають ознаку дії, час, в реченні зв'язані найчастіше з дієсловом, відповідають на питання як? коли? куди? звідки? та ін. Роль прислівників в реченні — другорядна.3. Вивчення правила (с. 83).4. Колективне виконання вправи 158.а) Розгадування загадки. (Завдання 1.)Назвіть по порядку п'ять днів тижня, не вживаючи при цьому ні назв днів, ні назв чисел.Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра.— Поставте запитання до цих слів. Яка це частина мови? Доведіть.б) РЗМ. Складіть усну розповідь про те, що ви робили останні п'ять днів, використовуючи слова-відгадки.Фізкультхвилинка.5. Письмо з пам'яті. (За вправою 159.)а) Читання вірша, з'ясування значень невідомих слів.б) Заучування напам'ять першої строфи вірша.в) Письмо з пам'яті.г) Усний добір прислівників, які виражають ознаку дії, пояснюють час, місце, напрям дії, складання з ними словосполучень дієслово + прислівник.— Поставте запитання до кожного з дібраних прислівників.6. Каліграфічна хвилинка.ШШШШшшшшШп шп шп шу шу шу шпак шпакПлаче шпак уранці після зливи,де шумлять на греблі явори,що шпаківню вітер чорногривийперекинув денцем догори.— Назвіть прислівники. Знайдіть слова, з якими прислівники пов'язані в реченні. Поставте запитання від слова до прислівника.7. Робота над текстом. (За вправою 160.)а) Читання тексту, словникова робота.б) Висловлення почуттів від прочитаного тексту.в) Добір влучного заголовка до тексту.г) Колективне списування тексту з визначенням і підкресленням прислівників.8. Робота з орфографічними словниками.— Знайдіть в орфографічному словнику прислівники: ліворуч, праворуч, удень, вдень.— Запишіть ці слова в зошити, а потім у таблицю словникових слів, колонку «Інші слова».— Як тепер називатиметься колонка «Інші слова»? (Прислівники.) Доведіть.IV. Підсумок уроку.1. Підсумкова бесіда.— Яку частину мови почали вивчати? (Прислівник.)
</span>
У кожної людини є найпам’ятніші, найдорожчі місця в житті. Для мене — це моя рідна домівка, мій дім, моя вулиця. Коли я була зовсім маленькою, мої батьки одержали квартиру в новому районі на вулиці Дружби Народів. Я вважаю, що ця назва символічна, адже саме дружба між людьми є запорукою найкращих почуттів: дружба перетікає в любов, без дружби немає вірності, з дружби починається людяність. Дванадцять років тому на місці кукурудзяного поля і колгоспних ферм «виріс» молодий житловий масив. Білі багатоповерхівки височіли над землею, ніби торкаючись хмар рогачами телеантен, і самі нагадували хмари. Я і мої ровесники зростали разом із цим районом, тут нам усе близьке і знайоме. Наша вулиця пряма і широка. Улітку тут багато зелені, адже на один бік припала лісосмуга, перетворена на затишну алею. З іншого, сонячного боку,— завжди багато квітів, проте і дерева за дванадцять років вже встигли підрости. Край вулиці виходить у поле. Із вікон верхніх поверхів відкривається чудовий краєвид — неосяжні зелені поля, які на початку літа золотяться соняшниковим сяйвом. Інший край вулиці впирається у широку автомобільну магістраль, за якою починаються приватні забудови. Хоча одноповерхові будиночки і претендують на оригінальність архітектури, я люблю багатоповерхівки. Особливо приємно дивитися на дев’ятиповерхівки з візерунками біля дахів — це будинки поліпшеного планування. Вони виділяються своєю оригінальністю. Вулиця дуже довга, а з обох її країв розташувалися «Універсами». їх спроектовано майже однаково, тому вулиця набуває своєрідного обрамлення.