<span>Мета: повторити з учнями функції пейзажу в літературних творах; скласти твір-опис природи за картиною; розвивати творчу уяву школярів засобами мистецтва, будити почуття краси навколишнього світу, радість спілкування з ним; виховувати любов до рідної землі, бережливе ставлення до природи. Наочність: картини художників про природу, фото, поезії про природу. Хід уроку І. Організаційна частина. II. Робота з класом. 1. Оголошення теми і мети уроку. 2. Бесіда з учнями. а) Сьогодні ми на уроці будемо говорити про мистецтво, про красу мистецтва, про витвір мистецтва, про вплив його на думки і почуття людей. - Як ви гадаєте, хто причетний до мистецтва? (Художники, письменники, композитори, скульптори і т.д.) Митці покликані народом для того, щоб показати світові, насамперед, що життя прекрасне, що вже саме по собі воно є найбільшим і найвеличнішим з усіх мислимих благ. Щоб довести вам це, я зачитаю висловлювання про красу: Педагог, учитель В. Сухомлинський у листі до сина висловив таку думку: "Якщо дитину з дитинства виховують на красі, на хороших книгах, якщо у неї розвивається схильність до переживань, захоплення красою, то навряд чи вона стане людиною розбещеною, безсердечною". - А ми сьогодні поговоримо про те, як і за допомогою чого передає красу навколишнього світу художник. - Подивіться уважно на репродукції цих картин, фото. Що змальовано на них? (Красу природи). - Як називаються такі картини? Художники? (Пейзажами, пейзажистами). Давайте пригадаємо, для чого в творах використовується пейзаж. Пейзаж - ... . Це вид чи зображення якоїсь місцевості. Жанр живопису, в якому предметом зображення є природа. Отже, пейзаж - це жанр живопису. </span>
Криклива,темно,темнотінь,
Почнемо з правила чергування приголосних:
Ж- З;,
К-Ц;
Тобто Урицькi скелi швидше за все утворилися вiд слова Урик.
Карадазький заповiдник вiд слова Карадаж.
Збаразький замок вiд слова Збараж
У саду росли дерева: яблуні, груші, сливи.
Ми ходили у зоопарк і там бачили таких тварин: слона, зебру, лева, тигра.