<span>Мета: повторити з учнями функції пейзажу в літературних творах; скласти твір-опис природи за картиною; розвивати творчу уяву школярів засобами мистецтва, будити почуття краси навколишнього світу, радість спілкування з ним; виховувати любов до рідної землі, бережливе ставлення до природи. Наочність: картини художників про природу, фото, поезії про природу. Хід уроку І. Організаційна частина. II. Робота з класом. 1. Оголошення теми і мети уроку. 2. Бесіда з учнями. а) Сьогодні ми на уроці будемо говорити про мистецтво, про красу мистецтва, про витвір мистецтва, про вплив його на думки і почуття людей. - Як ви гадаєте, хто причетний до мистецтва? (Художники, письменники, композитори, скульптори і т.д.) Митці покликані народом для того, щоб показати світові, насамперед, що життя прекрасне, що вже саме по собі воно є найбільшим і найвеличнішим з усіх мислимих благ. Щоб довести вам це, я зачитаю висловлювання про красу: Педагог, учитель В. Сухомлинський у листі до сина висловив таку думку: "Якщо дитину з дитинства виховують на красі, на хороших книгах, якщо у неї розвивається схильність до переживань, захоплення красою, то навряд чи вона стане людиною розбещеною, безсердечною". - А ми сьогодні поговоримо про те, як і за допомогою чого передає красу навколишнього світу художник. - Подивіться уважно на репродукції цих картин, фото. Що змальовано на них? (Красу природи). - Як називаються такі картини? Художники? (Пейзажами, пейзажистами). Давайте пригадаємо, для чого в творах використовується пейзаж. Пейзаж - ... . Це вид чи зображення якоїсь місцевості. Жанр живопису, в якому предметом зображення є природа. Отже, пейзаж - це жанр живопису. </span>
Я гадаю що знання! томущо оцінки ти зможеж згодом забути,а знання ніколи!
Багатства природи.
У наших лісах,у садах і на левадах водиться багато різних птахів і дрібних звірів. Розлогі степи і просторі пахучі луки з численними озерамий річками, що густо поросли осокою, очеретом та кущами, теж добрий притулок для дичини. Тут живе багато всякої птиці,риби,диких бджіл та невеликих звірків. Тому не дивно, що є багато охочих убивати пташок,ловити рибу,збирати дикий мед та полювати на звірів,особливо на зайців.
Але багатства природи не можуть бути невичерпними. Тому слід дбайливо ставитися до них і не знищувати бездумно. І так уже багато птахів і звірів занесені до Червоної книги,а отже, є рідкісними, і нам слід їх берегти. Будьте уважними до природи, і вона віддячить вам сторицею.